Tour-fiets van Wout van Aert verkocht voor bijna 40.000 euro in een liefdadigheidsveiling

Wielrennen
woensdag, 02 oktober 2024 om 8:00
SI202207070005
De Tour de France van 2022 blijft tot op de dag van vandaag misschien wel het meest indrukwekkende wat Wout van Aert ooit op een fiets heeft laten zien. Hij reed het hele peloton op een hoop richting Calais, won sprints en reed vier dagen in de gele trui terwijl hij de groene trui pakte. En tussendoor deed hij ook nog bergen werk voor zijn Visma | Lease a Bike ploegmaat Jonas Vingegaard die twee jaar geleden zijn eerste Tour de France won.
Van Aert reed een deel van die Tour op zijn Cervélo R5 uit 2021. Het is ook die fiets die nu geveild is voor het goede doel. Wederom omdat de schenker de fiets eerder via een soortgelijke veiling had verkregen. En of het tuig een leuk zakcentje opleverde: er was een bod van maar liefst 38.000 euro nodig om de fiets te bemachtigen.
De fiets is gesigneerd door Van Aert en heeft ook een certificaat van echtheid, handgeschreven door Van Aert 'zelf'. "Ik vond het geweldig om mijn Cervélo R5 aan mijn zijde te hebben tijdens de vele aanvallen bergop. Niet alleen om punten te pakken in de heuvelachtige etappes, maar ook om de ploeg te helpen in de jacht op de gele trui. Deze fiets maakte het mogelijk om mijn eerste groene trui te winnen."
De opbrengst gaat naar non-profitorganisatie Bremmen, een initiatief dat kampen organiseert voor kinderen en jongeren met als doel het ontwikkelen en behouden van zelfredzaamheid, een gezonde levensstijl, positiviteit en veerkracht. Iets wat Van Aert natuurlijk op het lijf geschreven is.

Net Binnen

Meest Gelezen